Čestitka biskupa Antuna zagrebačkom nadbiskupu Kutleši

Požeški biskup Antun Škvorčević uputio je 15. travnja 2023. čestitku Draženu Kutleši prigodom preuzimanja službe zagrebačkog nadbiskupa. U čestitci biskup Antun piše:

»Preuzvišeni gospodine Nadbiskupe! Od srca i s radošću bratski Vam čestitam preuzimanje časne službe nadpastira „almae et vetustissimae Ecclesiae Zagrabiensis“. Starozavjetni mudrac podsjeća kako „sve ima svoje doba, i svaki posao pod nebom svoje vrijeme“ te među ostalim bilježi kako postoji „vrijeme rušenja i vrijeme građenja“ (Prop 3,1.3). Vama je dodijeljeno vrijeme građenja ruševina u Zagrebačkoj nadbiskupiji nastalih nakon nedavnoga potresa. Još više, Vama je povjereno građenje evanđeoskih odnosa u istoj mjesnoj Crkvi, a napose među pastirima Crkve u Hrvatskoj, kako bi zajedništvo zbora apostolskih nasljednika bilo prepoznatljivije i sloga u jednom poslanju očitija.

Svjestan duboke istinitosti Psalmistine tvrdnje „Ako Gospodin kuću ne gradi, uzalud se muče graditelji“ (Ps 127,1), povjeravam Vaše služenje Onome koji je u Isusu Kristu ostvario najuspješniju gradnju, pobjedu života nad smrću, te On svim Vašim pastirskim pothvatima udijeli uspjeh. Uvjeren sam da će Bog koji je po Vama započeo dobro djelo na svoj način ga i dovršiti!

U zajedništvu molitve, bratske odanosti i posebnog poštovanja srdačno Vas u uskrslom Gospodinu pozdravljam«, kaže biskup Škvorčević.