Biskup Antun primio provincijala Krištu

U Biskupskom domu u Požegi biskup Antun Škvorčević primio je 2. svibnja 2023. fra Milana Krištu, provincijala Hrvatske franjevačke provincije sv. Ćirila i Metoda u Zagrebu. Razmotrili su određena pitanja iz pastoralnog djelovanja franjevaca spomenute Provincije u župama Požeške biskupije. U skladu s načelima primljenima od generalne uprave franjevačkog reda i odluka donesenih na provincijalnom kapitulu, provincijal Krišto izložio je biskupu Škvorčeviću obveze njegove Provincije s obzirom na pomoć koju treba pružiti Franjevačkoj provinciji Sv. Jeronima u Dalmaciji i Istri sa sjedištem u Zadru. U tom smislu Zagrebačka Provincija nastoji predati na upravu pojedinim biskupijama one župe koje nisu vezane za samostan i u njima djeluje franjevac pojedinac. Prošle godine Provincija je predala na upravu Požeškoj biskupiji Župu Špišić Bukovica i Zapolje a ove godine željela bi to učiniti i sa župom Đurđenovac. Osim toga, provincijal Krišto predstavio je razloge zbog kojih bi Provincija željela da se filijala Bušetina izdvoji iz Župe sv. Roka u Virovitici i pripoji Župi Špišić Bukovica. Razgovarali su i o nekim personalnim pitanjima, koja su trenutačno u rješavanju. Biskup je istaknuo provincijalu da će navedeno razmotriti s mjerodavnim biskupijskim tijelima te u skladu s pastoralnim poslanjem Biskupije učiniti ono što je njezina obveza.