Sjednica Zbora savjetnika Požeške biskupije

U Biskupskom domu u Požegi pod predsjedanjem biskupa Antuna Škvorčevića održana je 22. svibnja 2023. sjednica Zbora savjetnika Požeške biskupije. Nakon molitve biskup je u pozdravu podsjetio da su članovi Zbora savjetnika izabrani iz Prezbiterskog vijeća kojem daju sasvim poseban doprinos, ali da imaju prvenstveno zadaće koje im određuje Zakonik kanonskoga prava. Podsjetio je da u skladu s propisima navedenog Zakonika Zbor savjetnika treba imati šest do dvanaest članova, obrazloživši da je nakon nedavne smrti apostolskog protonotara Josipa Devčića taj broj postao nepotpun te je u Zbor savjetnika imenovan msgr. Antun Prpić, čiji mandat traje do kraja sadašnjeg saziva toga tijela. Nakon pročitana Zapisnika prethodne sjednice, vijećnici su razmotrili prijedlog Hrvatske franjevačke provincije sv. Ćirila i Metoda u Zagrebu da Biskupija preuzme upravu Župe sv. Josipa u Đurđenovcu. Potom su dali svoje mišljenje o nekim svećeničkim personalnim pitanjima te njihovu djelovanju u pojedinim župama.