26. obljetnica osnutka Požeške biskupije i imenovanja prvog biskupa

U srijedu, 5. srpnja 2023. slavimo 26. obljetnicu osnutka Požeške biskupije i imenovanja njezina prvog biskupa. Toga će dana u 18.30 sati u požeškoj Katedrali požeški biskup msgr. Antun Škvorčević predvoditi zahvalno euharistijsko slavlje, a u svim župama podsjetit ćemo se na navedeni događaj i uputiti Bogu molitvu za blagoslovljeno daljnje pastoralno djelovanje požeške mjesne Crkve i služenje njezina biskupa.

Ovih dana pet župa Požeške biskupije spominje se dvadesete obljetnice svoga osnutka: Župa sv. Antuna Padovanskog u Daruvaru (31. svibnja 2003.), Župa bl. Alojzija Stepinca u Novskoj (31. svibnja 2003.), Župa bl. Ivana Merza u Slatini (22. lipnja 2003.), Župa bl. Alojzija Stepinca u Virovitici (5. srpnja 2003.), Župa sv. Leopolda Mandića u Virovitici (5. srpnja 2003.). Svećenici i vjernici navedenih župa hodočastit će u požešku Katedralu, majku crkvu naše Biskupije upravo na godišnjicu osnutka požeške mjesne Crkve te sudjelovati na večernjem euharistijskom slavlju.