RAVNATELJ POŽEŠKE BOLNICE KOD BISKUPA ANTUNA

U subotu, 9. rujna 2023. biskup Antun Škvorčević primio je u požeškom Biskupskom domu dr. Ivana Vukoju, ravnatelja Opće županijske bolnice u Požegi. Biskup je izvijestio ravnatelja kako je minulog ljeta došlo do određenih personalnih promjena u Požeškoj biskupiji, među kojima je i razrješenje Ivana Kozića dosadašnjeg dušobrižnika u Općoj županijskoj bolnici u Požegi te imenovanje Josipa Krpeljevića za novog dušobrižnika, s nastupom u službu 1. rujna ove godine. Naglasio je kako u nastojanju oko čovjekova cjelovitog zdravlja duhovna dimenzija ima veliko značenje te Crkva dušobrižništvom u bolnicama i drugim zdravstvenim ustanovama na komplementaran način služi zdravlju kao jednom od dragocjenih čovjekovih dobara. Izrazio je zahvalnost ravnatelju i djelatnicima Bolnice za sve što nastoje činiti za čovjekovo zdravlje i za suradnju s bolničkim dušobrižnikom u njegovu poslanju. Biskup i ravnatelj razgovarali su i o nekoliko drugih pitanja zdravstvene naravi, o sustavu zdravstvene skrbi i mogućnosti crkvenog doprinosa u tom pogledu, kao i o važnosti osiguranja dovoljnog broja djelatnika u zdravstvu te suradnji i na njihovu duhovnom dobru.