POŽEŠKA BISKUPIJA NA POČETKU NOVE ŠKOLSKE GODINE UPUTILA POMOĆ OBITELJIMA S BROJNOM DJECOM

Kao i ranijih godina Požeška je biskupija ovih dana na početku nove školske godine uputila novčanu pomoć obiteljima s brojnom djecom. Biskupija vodi popis određenog broja obitelji s petero i više djece, koji se trajno popunjava na temelju krštenja koje biskup Antun slavi u pojedinim župama. Biskupijski Caritas je u suradnji sa župnicima i caritasovim volonterima u župama provjerio stanje obitelji te je ovisno o broju školske djece donio odluku o visini novčane potpore koja im se dodjeljuje. Ukupno 163 obitelji s područja Požeške biskupije primile su na bankovni račun određeni novčani iznos. Uz ovaj oblik pomoći obiteljima s brojnom djecom olakšat će se započeta školska i nova akademska godina i stipendijama Zaklade Požeške biskupije za pomoć učenicima i studentima za koje je biskup Antun otvorio natječaj na blagdan sv. Lovre te on traje do 30. rujna ove godine, a rezultati natječaja bit će obznanjeni uoči svetkovine sv. Terezije Avilske, zaštitnice požeške Katedrale.