Biskupijsko hodočašće u Svetu zemlju 2024. godine

Požeška biskupija organizira hodočašće u Svetu zemlju od 26. veljače do 4. ožujka 2024. godine. Bit će to prigoda da se hodočasteći na mjesta kojima je prolazio i gdje je živio Isus Krist dublje susretnemo s njegovom osobom, njegovom milosrdnom ljubavlju, očitovanoj na križu, pobjednici nad smrću, obnovimo se u svojoj pripadnosti njegovu djelu spasenja i njegovoj Crkvi te unesemo novu duhovnu snagu u život naših obitelji, župa i naše Biskupije.

Organizaciju hodočašća Biskupija je povjerila Putničkoj agenciji „Ati“ iz Pule koja je izradila program hodočašća.

Upis hodočasnika vrši se preko župnika najkasnije do 22. listopada 2023. godine kada će oni popis e-mailom ili poštom dostaviti Biskupskom ordinarijatu. Potrebno je kod upisa uzeti sljedeće hodočasničke podatke: ime i prezime, e-mail adresu i broj mobitela ili telefona. Zatim će Biskupija popis prijavljenih hodočasnika dostaviti Agenciji „Ati“, koja će potom stupiti u osobni kontakt sa svakim hodočasnikom i s njime sklopiti Ugovor o putovanju kao i način plaćanja.

Program hodočašća