MOLITVENO BDIJENJE U POŽEŠKOJ KATEDRALI ZA MIR U IZRAELU I SVIJETU

O svetkovini sv. Terezije Avilske, zaštitnice požeške Katedrale, a u okolnostima ratnih zbivanja u Izraelu, požeški biskup Antun Škvorčević uputio je poziv vjernicima Požeške biskupije na molitvu i post za mir u Izraelu i svijetu pod naslovom „Blago mirotvorcima: oni će se sinovima Božjim zvati!“. Potaknuti biskupovim pozivom u subotu 21. listopada 2023. godine, u predvečerje blagdana sv. Ivana Pavla II., utemeljitelja Požeške biskupije, u Katedrali sv. Terezije Avilske okupili su se mladi grada Požege na molitvenom bdijenju za mir .

Euharistijsko klanjanje pred Presvetim oltarskim sakramentom predvodio je župni vikar Župe sv. Terezije Avilske Karlo Topalović, a sudjelovali su srednjoškolci, studenti i drugi mladi s područja grada Požege i okolice. Svjesni kako su i oni svojim životom širitelji mira i ljubavi, razmatrajući o Dobrom Ocu koji želi spasenje svih ljudi te šalje svoga Sina da svijetu očituje svoju ljubav i donese istinu, pravdu i mir, mladi su uputili Bogu svoje molitve. Na osobit način su se spomenuli ratom zahvaćenih područja u Izraelu i Ukrajini te su u svoje molitve uključili nakane za prestanak rata i mržnje, utjehu za žrtve mržnje te vječni pokoj za sve poginule i stradale.