Arhiđakonatski jesenski susreti trajne formacije – „korone“

Prema dosadašnjoj praksi, jesenski arhiđakonatski susreti trajne formacije svećenika i đakona, dijecezanskih i redovničkih, tradicionalno zvane „korone“ ove će se godine u Požeškoj biskupiji održati po sljedećem rasporedu:

• Posavski arhiđakonat – 17. studenog 2023. u Novoj Gradiški (Župa Bezgrješnog začeća BDM);
  • Slavonsko-podravski arhiđakonat – 20. studenog 2023. u Slatini (Župa sv. Josipa);
  • Zapadno-slavonski arhiđakonat – 21. studenog 2023. u Novskoj (Župa sv. Luke Evanđelista);
  • Katedralni arhiđakonat – 23. studenog 2023. u Požegi (Župa sv. Leopolda Mandića).

Na programu ovogodišnjih svećeničkih formacijskih susreta je u prvom redu apostolska pobudnica pape Franje Laudate Deum, koju je potpisao 4. listopada ove godine na blagdan sv. Franje Asiškoga. Drugi pak dio susreta valja posvetiti dokumentu Dikasterija za laike, obitelj i život Katekumenatski itinerari za bračni život, koji je tiskala Kršćanska sadašnjost u Zagrebu te ga dostavila svim župnim uredima.

Dnevni red arhiđakonatskih svećeničkih formacijskih susreta:

• 9.30     Molitva Trećeg časa i pozdrav;
  • 9.45     Apostolska pobudnica pape Franje Laudate Deum;
  • 10.30   Odmor;
  • 11.00   Dikasterij za laike, obitelj i život Katekumenatski itinerari za bračni život;
  • 11.45   Neka aktualna pastoralna i upravna pitanja;
  • 12.45   Molitva u crkvi;