BOGOSLOVI DARIO BAUMAN I MISLAV JURAKOVIĆ POSTAVLJENI U SLUŽBU LEKTORA

Nakon petodnevnih duhovnih vježbi, u ponedjeljak 6. studenog 2023., svečano euharistijsko slavlje u Kapeli Srca Isusova u zajedništvu s poglavarima i bogoslovima predvodio je sisački biskup Vlado Košić te u službu lektora postavio šestoricu bogoslova među kojima i bogoslove Požeške biskupije Darija Baumana iz Župe sv. Luke Evanđelista u Lukaču i Mislava Jurakovića iz Župe Mučeništva sv. Ivana Krstitelja u Zapolju.

Misno slavlje je započelo riječima dobrodošlice rektora bogoslovije Željka Faltaka, koji je tom prigodom pozdravio sve nazočne, predvoditelja slavlja te na poseban način kandidate za lektorat. Biskup Košić je u prigodnoj homiliji istaknuo važnost čitanja Božje Riječi. Potkrjepljujući svoje razmišljanje svetopisamskim tekstom i primjerom bl. Alojzija Stepinca predvoditelj slavlja je potaknuo bogoslove da Božju riječ razmatranjem osobno dožive kako bi se u njihovu srcu zapalila vatra koju će moći prenijeti drugima.