Arhiđakonatski susreti članova župnih pastoralnih i ekonomskih vijeća

Na sjednici Prezbiterskog vijeća Požeške biskupije, održanoj 6. studenog 2023. godine u Požegi, dogovoreno je da će se arhiđakonatski susreti članova župnih pastoralnih i ekonomskih vijeća Požeške biskupije održati već tradicionalno na početku došašća.

Spomenuti arhiđakonatski susreti imaju za cilj pomoći pastoralnim vijećnicima u zauzetijem ostvarivanju njihovih zadaća djelovanjem u tri radna odbora, određena Pravilnikom župnog pastoralnog vijeća te promicanju pastoralnih inicijativa u župnim zajednicama, na čelu sa svojim svećenicima, a župnim ekonomskih vijećnicima u suodgovornom vođenju brige za župna vremenita dobra.

Susreti će se održati po sljedećem rasporedu:

1. Zapadno-slavonski arhiđakonat u Pakracu (Hrvatski dom dr. Franjo Tuđman),
    4. prosinca 2023. u 19.00 sati;
  2. Slavonsko-podravski arhiđakonat u Slatini (Hrvatski dom),
    7. prosinca 2023. u 19.00 sati;
  3. Katedralni arhiđakonat u Požegi (Dvorana sv. Terezije),
    9. prosinca 2023. u 19.00 sati;
  4. Posavski arhiđakonat u Novoj Gradiški (Dvorana Župe Bezgrješnog začeća BDM),
    11. prosinca 2023. u 19.00 sati.