Blagdan bl. Alojzija Stepinca – prezbitersko ređenje đakona Ivana Klarića u Požegi

U subotu 10. veljače 2024. slavimo blagdan bl. Alojzija Stepinca, biskupa i mučenika, drugog zaštitnika Požeške biskupije i požeške crkve sv. Lovre. U svim župama Požeške biskupije svećenici će navedenog blagdana na svetim misama podsjetiti vjernike na Blaženikovu vjernost Isusu Kristu, Crkvi i svome narodu te mu povjeriti da kod Boga zagovara Požešku biskupiju i moli za našu vjernost Isusu Kristu i njegovoj Crkvi.

Središnje biskupijsko euharistijsko slavlje na kojem će đakon Ivan Klarić iz Župe bl. Alojzija Stepinca u Novskoj biti zaređen za prezbitera održat će se navedenog dana u crkvi sv. Lovre u Požegi u 10 sati, a predvodit će ga požeški biskup msgr. Antun Škvorčević.

Navečer istoga dana, u crkvi sv. Lovre u Požegi održat će se u 18 sati euharistijsko slavlje kao sastavni dio devetnice Gospi Lurdskoj koja se već tradicionalno održava u požeškoj Katedrali.