MOLITVENO BDIJENJE UOČI PREZBITERSKOG REĐENJA U POŽEGI

U katedrali sv. Terezije Avilske u Požegi, 9. veljače je održano molitveno bdijenje uoči prezbiterskog ređenja đakona Ivana Klarića iz Župe bl. Alojzija Stepinca u Novskoj. Na bdijenju, koje je predvodio Karlo Topalović, župni vikar Župe sv. Terezije Avilske u Požegi, sudjelovali su mladi grada Požege, članovi molitvenih zajednica i vjernici iz požeških župa.

Tijekom bdijenja okupljeni vjernici su zajedno s ređenikom, na temelju naviještene Božje riječi, klanjajući se pred Presvetim Oltarskim Sakramentom razmatrali otajstvo svećeništva te molili za ustrajnost i vjernost u pozivu koji mu je Gospodin uputio i službi kojoj će mu Crkva povjeriti te za postojeća i nova duhovna zvanja u požeškoj mjesnoj Crkvi.

Pri koncu je župni vikar Topalović u ime svih prisutnih izrekao nekoliko molitvenih nakana za služitelje Crkve – napose ovogodišnjeg novog svećenika Požeške biskupije. Bdijenje, prožeto molitvom i pjesmom mladih, zaključeno je blagoslovom s Presvetim Oltarskim Sakramentom.