ČESTITKA HBK PRAVOSLAVNIMA ZA USKRS

Prigodom svetkovine Uskrsa po Julijanskom kalendaru, koji se slavi 5. svibnja 2024. biskup Antun Škvorčević, predsjednik Biskupske komisije HBK za ekumenizam uputio je u ime Hrvatske biskupske konferencije čestitku carigradskom ekumenskom patrijarhu Bartolomeju, patrijarhu Srpske pravoslavne Crkve Porfiriju, svim episkopima SPC u Hrvatskoj te protojereju stavroforu Makedonske Pravoslavne Crkve u Hrvatskoj.

»Hrabro samo! Ja sam! Ne bojte se!“ (Mt 14,27). Riječi su to koje je Isus uputio svojim prestrašenim učenicima na uzburkanom moru, pune božanske ohrabrujuće snage i za naše suvremene strahove, uzrokovane iznenađujućom količinom nasilja nad čovjekom, ratovima, ubijanjima i razaranjima.

Isus nas i ovog Uskrsa uvjerava da je on pobjednik nad zlom i smrću, naša sigurnost, oslonac i nada. Od srca čestitam Uskrs Vama, Vašim suradnicima, svećenstvu, monaštvu i svim članovima Božjeg naroda povjerenog Vašoj pastirskoj brizi, moleći da snaga Gospodinove pobjede dopre do svih naših nemoći i stradanja, te i mi budemo pobjednici.

Uz izraze posebnog poštovanja i svjedočenja uskrsne nade, bratski Vas u Gospodinu pozdravljam.«