Zlatomisničko slavlje pleterničkog župnika Antuna Ćorkovića

U nedjelju 4. kolovoza 2024. godine župnik Župe sv. Nikole Biskupa i rektor Svetišta Gospe od Suza u Pleternici Antun Ćorković proslavio je 50. obljetnicu misništva. Zahvalnom euharistijskom slavlju prisustvovali su svećenici, redovnici i redovnice, javni dužnosnici na čelu s požeško-slavonskom županicom Antonijom Jozić, gradonačelnikom Požege Željkom Glavićem i pleterničkom gradonačelnicom Marijom Šarić i brojni vjernici.

Prigodnu propovijed je održao fra Jozo Grbeš, provincijal Hercegovačke franjevačke provincije Uznesenja Blažene Djevice Marije. Nakon svete mise slavlje se nastavilo svečanim ručkom gdje se uzvanicima pridružio i požeški biskup Ivo Martinović. Čestitajući slavljeniku Ćorkoviću zlatomisnički jubilej biskup je kazao: „Vaše geslo za ovu proslavu je ‘Tko u nj’ vjeruje, ne, neće se postidjeti’ (1 Pt 2,6). Uistinu, to geslo je temelj za svećenički poziv. To geslo je i temelj za život u vjeri. Vjerovati u Gospodina i biti ustrajan u svojoj odluci dok se Njemu služi, dok se nailazi na poteškoće, kušnje, krize, probleme… Vi ste, osim svega ovoga, imali iskustvo rata u Grubišnom Polju, a do ovog danas ste došli zahvaljujući vjeri u Boga. Hvala vam još jednom za predano služenje Crkvi, biskupiji i vjernicima u svim župama gdje ste bili“, istakao je biskup Martinović.