Susret biskupa Ive sa županicom, gradonačelnicima i načelnicima s područja Požeško-slavonske županije

U četvrtak, 5. rujna 2024. požeški biskup Ivo Martinović primio je u Dvorani sv. Lovre Biskupskog doma u Požegi nositelje javnih vlasti na području Požeško-slavonske županije. Uz županicu Antoniju Jozić i predsjednika Županijske skupštine te gradonačelnika Lipika Vinka Kasanu, sudjelovali su požeški gradonačelnik Željko Glavić, pleternička gradonačelnica Marija Šarić, pakračka gradonačelnica Anamarija Blažević, kutjevački gradonačelnik Josip Budimir, kao i načelnici Mile Pavičić, načelnik Općine Kaptol; Ivica Kovačević, načelnik Općine Jakšić; Zdravko Mandić, načelnik Općine Brestovac; Robert Hofman, načelnik Općine Velika i Dalibor Bardač, načelnik Općine Čaglin.

Biskup Ivo im je zahvalio na dolasku i svemu onome što čine za materijalni razvoj i sveukupni društveni napredak na razini županije, gradova i općina. Požeško-slavonska županica gospođa Antonija Jozić i ostali gosti izrazili su podršku biskupu Ivi na početku njegovog biskupskog djelovanja. U zajedničkom razgovoru dotaknute su teme koja se odnose na socijalni, gospodarski i kulturni život ljudi Požeško-slavonske županije, ali i šire te ulogu svih institucija u zajedničkom poslanju oko stvaranja općega dobro, a u koje je Crkva uključena ne samo kroz pastoralno djelovanje, nego i kroz odgojnu, školsku, kulturnu i karitativnu djelatnost. Biskup Ivo naglasio je važnost zajedničkog zalaganja u promicanju i služenju ljudskom životu i obitelji.

Susretu je nazočio i generalni vikar Požeške biskupije prečasni Želimir Žuljević.