Godišnje župno klanjanje u Župi Gospe Fatimske u Velimirovcu

Župa Gospe Fatimske u Velimirovcu u subotu, 12. listopada 2024. proslavila je blagdan godišnjeg župnog klanjanja. Toga dana ujutro u 8 sati započelo je klanjanje kada je župnik Perica Matanović izložio Presveti Oltarski Sakrament pred kojim su vjernici imali priliku doći tijekom cijeloga dana pomoliti se i pokloniti Isusu Kristu.

Središnje euharistijsko slavlje u 11 sati predvodio je Đuro Cvitić, župnik u Dežanovcu, uz koncelebraciju svećenika Našičkog dekanata. Predvoditelj Đuro je u prigodnoj homiliji istaknuo razliku između kulture života i dobroga te kulture smrti i zla. Istaknuvši iznad svega riječi koje svećenik u svetoj misi izgovara tijekom pretvorbe: “Ovo je Tijelo moje, koje se za vas predaje!“, pojasnio je kako nam Isus dariva svoj život. „On odlazi u smrt, biva pribijen na križ, prolazi kroz vrata smrti, kako bi nama darovao život. Isus nam daje sliku kakva je zapravo kultura života. Gdje se rađa? Tamo gdje predaješ svoj život za druge!”, istaknuo je predvoditelj Cvitić. Na kraju svete mise župnik Perica Matanović zahvalio je predvoditelju slavlja i svim sudionicima. Nakon završenog blagoslova, svećenici su se zajedno s okupljenim vjernicima zadržali u klanjanju pred Presvetim Oltarskim Sakramentom.