Molitveno sjećanje na žrtve logora Bučje u župi Pakrac

U nedjelju 22. rujna 2024. u župnoj crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije u Pakracu održana je sveta misa za sve stradale i nestale u zloglasnom logoru Bučje. Komemoraciju povodom 33. obljetnice razmjene zatočenika organizirala je Udruga logoraša srpskog koncentracijskog logora „Bučje“ Požeško-slavonske županije i Grada Pakraca, a okupili su se stradalnici i zatočenici logora, članovi obitelji zatočenih, nestalih i poginulih civila i hrvatskih branitelja te predstavnici braniteljskih udruga.

Uz sve navedeno u slavlju su sudjelovali učenici i mladi koji su tom prigodom zazvali Duha Svetoga na početku nove školske i vjeronaučne godine. Euharistijsko slavlje je predvodio p. Mislav Skelin, studentski kapelan iz Zagreba, a pjevanjem ga je uzveličao dječji crkveni zbor.