Biskupijski dan u Požegi

O 27. obljetnici uspostave Požeške biskupije u Požegi je u subotu 28. rujna održan Biskupijski dan. U prvom dijelu programa održana su zborovanja u Dvorani sv. Terezije, crkvi Duha Svetoga i Odgojno-obrazovnom centru, a u njima su sudjelovali svećenici, redovnici i redovnice, vjeroučitelji, članovi župnih pastoralnih i ekonomskih vijeća, djelatnici biskupijskih katoličkih škola i drugi nositelji raznih službi u Crkvi.

Središnji događaj Biskupijskog dana bilo je zahvalno euharistijsko slavlje koje ju u požeškoj Katedrali u zajedništvu s požeškim biskupom Ivom Martinovićem predvodio zadarski nadbiskup u miru Želimir Puljić koji je tom prigodom proslavio 50. obljetnicu svećeničkog ređenja i mlade mise koju je slavio u tadašnjoj požeškoj crkvi sv. Terezije Avilske.