Korizmene kateheze petkom

Srebrni jubilej Požeške biskupije kao i sinodsko savjetovanje u našim župama prigoda je da ove korizme zauzetije promislimo o svojoj pripadnosti općoj Crkvi u našoj požeškoj mjesnoj Crkvi te o krsnoj suodgovornosti svakog vjernika za njezino evangelizacijsko poslanje. U tu svrhu biskupijski Pastoralni centar u suradnji s vjeroučiteljima oblikovao je šest korizmenih kateheza čiji se sadržaj temelji na korizmenim nedjeljnim evanđeljima i crkvenim dokumentima koje su od nemale pomoći u nastojanju oko korizmenog obraćenja i našem hodu prema svetom Trodnevlju i obnove naših krsnih obećanja u vazmenom bdijenju.

Kateheza s građom (tekst i pptx prezentacija) izvodi se na sljedeći način: petkom prije pobožnosti križnoga puta, nakon što se otpjeva korizmena pjesma, lektor pročita evanđeoski tekst predstojeće nedjelje, nakon kojega vjeroučitelj ili svećenik (voditelj kateheze) okupljenima postavi nekoliko pitanja za razmišljanje kao uvod u predstavljanje samog sadržaja kateheze. Katehezu se zaključi s nekoliko poticaja za ostvarivanje evanđeoskih zahtjeva u predstojećem tjednu.

1. Kršćani trajno izloženi kušnjama i napastima
(4. ožujka 2022.)