Slavlje zaštitnice Župe sv. Marije Magdalene u Štivici

U ponedjeljak 22. srpnja u Štivici je svečano proslavljena svetkovina zaštitnice župe sv. Marije Magdalene. Za taj dan vjernici su se pripravljali trodnevnicom koju je vodio štivički i vrbovački župnik Valent Furjan. Na sam dan zaštitnice župe svečanu misu predvodio je Krešimir Šaf, župnik u  Ivankovu, u koncelebraciji s novokapelačkim župnikom Josipom Homjakom, Antoniom Pekićem rodom iz novokapelačke župe i domaćim župnikom Furjanom.

Prigodnu homiliju predvoditelj Šaf je započeo odgovarajući na pitanja: „Kako postići svetost?“ i „Tko su, zapravo, svetci?“. Kazao je kako sveci nisu čudaci ili iznimke, nego prije svega ljudi koji znaju da su grješnici, svjesni svojih mana i slabosti, te se u toj svijesti trude tražiti Božju pomoć u borbi protiv grijeha. Sveci su sluge, ljudi služenja, poniznosti, molitve i duboke duhovnosti, a ne površne pobožnosti, poručio je predvoditelj slavlja te nastavio kazavši kako su sveci ljudi sakramentalnog života, evanđelja i poslušnosti. Još jedna od odlika svetosti je velika ljubav i pobožnost prema BDM. Završio je homiliju riječima sv. Filomene: „Budi strpljiv sa samim sobom. Bog još nije završio s tobom!“.

Na svršetku slavlja domaći župnik Furjan uputio je riječi zahvale nazočnim svećenicima i vjernicima te svima koji su doprinijeli ljepoti i svečanosti slavlja.