Susret biskupa Ive s članovima Povijesne postrojbe gradske straže Požega

U četvrtak, 22. kolovoza 2024. požeški biskup Ivo Martinović primio je u biskupskom domu članove Povijesne postrojbe gradske straže Požega na čelu s predsjednikom Marijanom Pilonom. U pozdravu biskup je istaknuo značenje i vrijednost očuvanja pojedinih požeških povijesno-kulturnih tradicija te zahvalio članovima Povijesne postrojbe gradske straže što i svojim sudjelovanjem u pojedinim crkvenim događajima unose u njih sasvim određenu povijesnu duhovnu dimenziju. Predsjednik Pilon opisao je djelovanje Straže i izrazio radost što mogu sudjelovati u različitim događanjima grada Požege kao i diljem domovine, obećavši da će i ubuduće sudjelovati na crkvenim svečanostima. Straža osobitu pozornost posvećuje čuvanju tradicije vezane za oslobođenje grada Požege od Turaka u 18. stoljeću.