Svetkovina obljetnice posvete Katedrale i đakonsko ređenje u Požegi

U petak 27. rujna 2024. godine slavimo svetkovinu Obljetnice posvete požeške Katedrale i 27. obljetnicu uspostave Požeške biskupije. Zahvalno euharistijsko slavlje toga dana u 18.30 sati u požeškoj Katedrali predvodit će požeški biskup msgr. Ivo Martinović tijekom kojega će za đakone biti zaređeni Ivan Ligenza iz Župe Uzašašća Isusova u Ruševu i Antun Stipić iz Župe sv. Josipa u Vrbju.

U slavlju će sudjelovati svećenici s područja Požeške biskupije, napose kanonici, svećenici iz Središnjih biskupijskih ustanova i Katedralnog arhiđakonata, a na poseban način vjernici iz župa ređenika predvođeni svojim župnicima.

Pri svršetku euharistijskog slavlja bit će uručene biskupijske medalje s poveljom zahvalnosti onim vjernicima laicima koji su je zaslužili svojim vjernim i požrtvovnim djelovanjem u svojim župama i Biskupiji.