Molitva i prikupljanje novčane pomoći za žrtve požara u Grčkoj

Poštovana i draga braćo svećenici!

Ovih dana duboko nas je pogodila vijest o razornom požaru u Grčkoj nedaleko Atene, koji je prouzročio velike materijalne štete i odnio živote brojnih ljudi.

Pozivam vas da “jednodušni, puni suosjećanja i bratske ljubavi” (1 Pt 3,8) u nedjelju, 12. kolovoza 2018. na svim svetim misama u našim župama upravimo Bogu molitvu za poginule u požaru, da im Gospodin udijeli vječni mir, ožalošćenima podari utjehu a nadu preživjelima.

Pored toga, na svršetku svake svete mise neka vjernici toga dana daruju svoj novčani prilog za žrtve požara, koji će župnici što prije dostaviti biskupijskom Ekonomatu, a on će ih proslijediti onima za koje je namijenjen. Valja u nedjelju, 5. kolovoza 2018. na svim svetim misama najaviti vjernicima da će se iduće nedjelje, 12. kolovoza 2018. moliti na spomenutu nakanu i prikupljati milodare za navedenu svrhu.

Dok svim moliteljima i darovateljima zahvaljujem za plemenitost i dobrotu, na sve zazivam Božji blagoslov, uz srdačan pozdrav u Gospodinu.

+Antun Škvorčević
požeški biskup