Devetnica Gospi od Suza u Pleternici

Od 23. do 30. kolovoza 2023. u Pleternici se održava Devetnica Gospi od Suza. Program u svetištu svakoga dana započinje u 18 sati molitvom krunice. Istovremeno su svećenici na raspolaganju za sakrament pomirenja. Euharistijska slavlja s početkom u 19 sati na otvorenom svetišnom prostoru pored župne crkve predvodit će dominikanac p. Anto Gavrić, a nakon svete mise u crkvi će biti klanjanje pred Presvetim Oltarskim Sakramentom.

Blagdan Gospe od Suza u Pleternici

U četvrtak 31. kolovoza 2023. blagdan je Gospe od Suza kada Marijini štovatelji hodočaste u Svetište Gospe od Suza u Pleternici. Središnje euharistijsko slavlje u 19.00 sati u zajedništvu s dijecezanskim biskupom predvodi msgr. Dražen Kutleša, zagrebački nadbiskup i metropolit, predsjednik HBK-a. Na svršetku misnog slavlja uslijedit će služba svjetla, hvala i molbenica Isusovoj Majci te procesija s likom Gospe od Suza.

Molitva Gospi od Suza

Gospo od Suza!
Majčinskom dobrotom pogledaj bol svijeta.
Obriši suze svima onima koji trpe,
Zaboravljenima, očajnima,
žrtvama svakovrsnog nasilja.
Daj nam svima suze kajanja i novog života,
da nam otvore srca
za preporoditeljski dar Božje ljubavi.
Daj nam suze radosnice
zbog velike nježnosti tvoga Srca.
Po Kristu, Gospodinu našemu. Amen.