Svetkovina Isusa Krista Kralja svega stvorenog – Svjetski dan mladih

Poštovana i draga braćo svećenici!

Na svetkovinu Isusa Krista Kralja svega stvorenog, 21. studenog 2021. prema odluci pape Franje slavi se Svjetski dan mladih. Za tu prigodu Sveti Otac je uputio Poruku pod naslovom „Ustani! Postavljam te za svjedoka onoga što si vidio” (usp. Dj 26,16), koju dostavljamo u prilogu.

Zbog pandemije predviđeni svjetski susret mladih u Lisabonu odgođen je, te će se on održati 2023. godine, Papa u svojoj Poruci poziva mlade da na spomenutu svetkovinu proslave Dan mladih u svojim mjesnim Crkvama. Prihvaćajući poticaj pape Franje, želimo se i u našoj Biskupiji pridružiti mladima iz cijeloga svijeta te u svim našim župama pronaći mogućnost i organizirati programe kateheze i molitvene susrete za mlade koji će imati svoje središte u euharistijskom slavlju svetkovine Krista Kralja.

Zahvaljujem svim župnicima i vjeroučiteljima te njihovim suradnicima, koji će nastojati oblikovali programe za mlade u navedenoj prigodi te im tako omogućiti da budu u zajedništvu vjere s mnoštvom  mladih diljem svijeta.

Uz srdačan pozdrav i blagoslov u Gospodinu.

Požega, 28. listopada 2021.

✠ Antun Škvorčević
požeški biskup