Mladi u Končanici sudjelovali u akciji „Milijun djece moli krunicu“

I ove je godine Zaklada papinskog prava „Pomoć Crkvi u nevolji“ pozvala djecu diljem svijeta da sudjeluju u molitvenoj kampanji za zajedništvo i mir u svijetu pod nazivom „Milijun djece moli krunicu“. Pozivu su se odazvali kandidati za sakrament svete potvrde iz Župe Uznesenja Blažene Djevice Marije u Konačnici te su 18. listopada uz podršku župnika Tomislava Sanića i uz pomoć župnog animatora sudjelovali u ovoj molitvenoj inicijativi.

Ovogodišnje molitveno geslo „Molite krunicu i bit će mir“ u središte je postavilo zahtjev koji je Gospa Fatimska uputila svijetu 1917. godine. Učenici 6. i 7. razreda su izradili krunicu od prirodnog materijala te nakon toga uz lučice izmolili žalosna otajstva krunice s posebnom nakanom za mir u ratom zahvaćenim područjima.