Biskupijski dan i đakonsko ređenje u Požegi

25. rujna 2021. - 9:30

O 24. obljetnici uspostave Požeške biskupije i ređenja njezina prvog biskupa, u Požegi će se u subotu 25. rujna 2021. održati Biskupijski na kojem će se okupiti svi oni kojima je u požeškoj mjesnoj Crkvi povjerena određena služba: svećenici, đakoni, redovnici i redovnice, bogoslovi, vjeroučitelji, odgajateljice u vjeri, članovi župnih ekonomskih i pastoralnih vijeća, lektori, izvanredni djelitelji pričesti, članovi crkvenih udruga i pokreta, molitvenih zajednica te djelatnici katoličkih škola Požeške biskupije. Program Biskupijskog dana započinje u 9.30 sati po predviđenom rasporedu za pojedinu skupinu.
Središnji događaj Biskupijskog dana je zahvalno euharistijsko slavlje koje će u 11.00 sati u požeškoj Katedrali predvoditi požeški biskup msgr. Antun Škvorčević tijekom kojega će za đakone biti zaređeni: Stjepan Guzanović iz Župe sv. Mihaela Arkanđela u Stražemanu, Karlo Topalović iz Župe sv. Leopolda Mandića u Požegi i Tomislav Varela iz Župe sv. Barbare u Jakšiću.