Pokajnički čin

Dan molitve, pokore i žrtve, kajanja i obraćenja u Požeškoj biskupiji

SVEĆENIK: Gospodine, skrušenim srcem molimo tvoje milosrđe i praštanje za sve one koji su smislili i provodili nečovječne sustave nasilja, ubojstva i nepravde nad nedužnim ljudima tijekom krvavoga dvadesetog stoljeća, sve do nedavnoga Domovinskog rata, od jasenovačkog i starogradiškog logora do bleiburškog, vukovarskog, voćinskog i drugih križnih putova.

SVI: Gospodine, smiluj se!

SVEĆENIK: Gospodine, molimo tvoje milosrđe i praštanje i za sve one koji su svojim opredjeljenjima sebičnosti i zloće povrijedili tvoju ljubav, ranili odnose s bližnjima, nespremnošću na praštanje razorili bračno i obiteljsko zajedništvo, pridonijeli podjelama u društvu, nepoštenjem nanijeli štetu u gospodarstvu, neslogom onemogućili napredak, naudili hrvatskoj slobodi.

SVI: Gospodine, smiluj se!

SVEĆENIK: Gospodine, molimo tvoje praštanje za sve nas koji se dičimo kršćanskim imenom i ispovijedamo pripadnost Isusovoj Crkvi, a često smo svojim zlim djelima potamnjeli njezino evanđeosko poslanje, ili se svojom vjerskom ravnodušnošću isključili iz zajedništva Crkve i Isusova djela spasenja, ne poštujući ni Dan Gospodnji.

SVI: Gospodine, smiluj se!

SVEĆENIK: Smilovao nam se Svemogući Bog, otpustio nam grijehe naše i priveo nas u život vječni. SVI: Amen.

Preuzmi u PDF formatu