Edukacija župnih animatora Požeške biskupije [glazbeni video]

U subotu 27. siječnja 2024. u Požegi je započela temeljna edukacija nove skupine župnih animatora Požeške biskupije. Cilj ovog projekta je omogućiti mladima što aktivnije uključivanje u život svoje župe. Kroz radionice temeljne edukacije mladi se osposobljavaju kako bi mogli biti suradnici i pomoćnici u aktivnostima kao što su: suradnja u radu s pojedinim skupinama djece i mladih (prvopričesnici, krizmanici, ministranti, članovi dječjih zborova i zborova mladih); suradnja u vođenju različitih župnih zajednica (molitvene, biblijske, liturgijske, karitativne i sl.); suradnja u organiziranju i provođenju različitih župnih slavlja i aktivnosti (slavlje župnog zaštitnika, dan župnog klanjanja, hodočašća i sl.); suradnja u osmišljavanju i izradi župnog listića i internetskog portala te suradnja u radu s djecom s teškoćama u razvoju i s invalidnim osobama. Drugi dio radionica temeljne edukacije održat će se u subotu 3. veljače. Svi koji završe temeljnu edukaciju mogu pristupiti specijalizacijama čija je svrha stjecanje dodatnih znanja i vještina za konkretno područje djelovanja u župi.