Hodočašće svećenika iz Đakovačko-osječke crkvene pokrajine u Staru Gradišku

16. travnja 2018. - 0:00

Prigodom desete obljetnice utemeljenja Đakovačko-osječke crkvene pokrajine svećenici iz Đakovačko-osječke nadbiskupije, Požeške biskupije i Srijemske biskupije u ponedjeljak prije Nedjelje Dobrog Pastira, 16. travnja hodočaste u Staru Gradišku kako bi očitovali svoju zahvalnost svećenicima koji su u komunističko vrijeme ondje tamnovali i ugradili svoju žrtvu u naše dostojanstvo i slobodu.

Okupljanje je u 10 sati u župnoj crkvi Sv. Mihaela Arkanđela, gdje će pozdravnu riječ uputiti domaći biskup Antun Škvorčević. Nakon molitve Trećeg časa u mjesnoj dvorani s početkom u 10.30 sati izlaganje o temi „Tamnovanje svećenika u starogradiškom zatvoru” održat će dr. Jure Krišto. U 11.30 sati od ulaza u Zatvor kreće procesija do Memorijala pokraj župne crkve, gdje slijedi svjedočanstvo preč. Pere Šokčevića o njegovu tamnovanju u starogradiškom zatvoru, ispit svećeničke savjesti te molitva za utamničene svećenike u Staroj Gradiški. Središnji dio hodočašća je euharistijsko slavlje koje u župnoj crkvi u 12 sati predvodi nadbiskup Hranić s biskupima Đakovačko-osječke crkvene pokrajine.